מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • פיצויים לאחר עובד שמתפטר
    אלמוגב | 07/11/2018 14:13

    אני רוצה להתפטר מהעבודה שלי. אני עובדת שנה וארבע חודשים. המעסיק הפריש לי פיציויים. אני רוצה לדעת אם אני מתפטרת מעצמי המעסיק מחוייב לאשר לי את הפיצויים או שהוא יכול גם לא להביא לי את הפיצויים? 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • פיצויים
      חן | 07/11/2018 14:58

      כמי שמתנדב בשי"ל אני יכול לומר שהמעסיק מחוייב בהפרשה של 6% פיצויים דרך הפרשות לפנסיה.

      מכיוון שההסדר חל לפני שהתחלת לעבוד אז 6% הפיצויים יישארו בקופה והמעסיק ישחרר אותם (יש סייגים גם לזה במקרה והעוןבד גרם לנזק בזדון).

      מה שכן המעסיק במקרה שהעובד מתפטר לא מחויב להשלים את 2.33% הפיצויים הנותרים של הפיצויים והם יישארו בידיו.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
    • האם עובד יכול למשוך את כספי הפיצויים בהתפטרות
      עו"ד אחוה פודים | 10/11/2018 13:32


      שלום רב, 

      יש לבחון האם התפטרותך מזכה בפיצויי פיטורים. 
      ככל שהתפטרותך מזכה אז המעסיק מחוייב לתת לך את הכסף שהופרש. 

      ככל שהתפטרותך לא מזכה בפיצויי פיטורים, יש לבדוק האם על תנאי עבודתך חל ס'14 לחוק פיצויי פיטורים. 
      ככל שגם סעיף 14 לא חל, אז המעסיק לא חייב ל שחרר לך את כספי הפיצויים אבל הוא גם לא יוכל למשוך את הכספים שצבר עבורך בחזרה. את לא תוכלי למשוך אותם ללא האישור של המעסיק והכספים יחכו לך כשתגיעי לגיל פרישה. 

      בברכה,

      אחוה פודים, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      יפו 33, בית יואל, ירושלים
      טל: 02-6254646 ; מייל: achva.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש