הודעות אחרונות

 • פורום דיני משפחה 20:48   19/09/2018 סמכות שלום,אני ואישתי חסרי דת מרוסיה. במאי היא תבעה פה בישרטל מזונות ומשמורת וביוני הגענו להסכמות וניתנ...
 • פורום רשלנות רפואית 20:09   19/09/2018 חוות דעת משפטית רפואית שלום,האם זומנתי מרצוני כמבוטחת  לרופאי הביטוח למרכזים האלו שמכינים להם חוות דעת .האם מגיע לי...
 • פורום ביטוח לאומי 20:00   19/09/2018 רכב אם ישלי רכב לא אקבל הבטחת הכנסה? 
 • פורום פלילי 19:39   19/09/2018 הודעה כוזבת לאחר שהגשנו מכתב וראיות כי האירוע התרחש בשנת 2015 וכבר הוגש כראיה כלשהי בשנת 2016 (מיחזור תלונה) ...
 • פורום בחינות לשכה 19:04   19/09/2018 חוק הפשט לפי הסעיף אומר 6. תפנה לפסיקה?חוק בתי משפט 80 ג (2)   לא היתה דעת רוב לע...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

סמכויות עו"ד

 • הודעות שוטפות
 • סמכויות עו"ד בתמ"א 38
  ארז | 13/07/2018 03:30

  במסגרת ביצוע תוכנית תמ"א 38 שבוצע בבניין אצלנו, היה הסכם שנקבל סכום כסף תמורת בניית דירות גן והעברת השטח לקבלן. הקבלן לא העביר לכל הדיירים את הכסף וגם אני אחד מהם שלא קיבל. פניתי לעו"ד שייצג את כל הדיירים והוא שלח אותי להגיש תביעה בעצמי. הוא אינו מעוניין לתבוע כיון שהוא היום עובד עם הקבלן בשיתוף פעולה על פרוייקטים אחרים ולא רוצה ללכת נגדו. (אני יודע על ניגוד ענייניים ועל לשכת עו"ד, מעדיף לא להיכנס לזה...).
  כמו"כ, בעזרת עו"ד אחר שלקחתי (שאינו מייצג אותי כבר למעלה משלוש שנים ) עוד בטרם התחיל הפרוייקט, הגעתי להסכם אישי ביני לבין הקבלן (לאחר דיונים אצל המפקחת) אודות קבלת פיצויים על הפסד שנגרם לי בעקבות השיפוץ-ההסכם קיבל תוקף פסק דין מאת המפקחת.  גם פיצויים אלו לא קיבלתי.  (אני יודע שזה ביזוי בית משפט וכו וכו, ועם כל זה אני לא שש לרוץ לבתי משפט, גם אם אני יכול לעשות על זה קופה). אציין כי תמורת ההסכם התחייבתי לא להתנגד לפרוייקט.
  במשך שנתיים ניסיתי לפעול בעצמי בנושאים שונים בחלקם ברוך השם הצלחתי ,גם הודות לפורום הנפלא הזה ובפרט לעו"ד הלוי,אך נקודות אלו עדיין לא הצלחתי להביא ליישומם.
  שאלתי היא: עד כמה מחוייב העו"ד שייצג את כל הדיירים ובכללם גם אותי בפרוייקט לדאוג:
  א. שאקבל את הכסף שמגיע לי אודות בניית דירות גן? במסגרת הסכם שהוא גם חתום עליו.
  ב. שאקבל את הפיצויים שמגיעים לי בעקבות הסכם אישי שחתמתי בעזרת עו"ד אחר? הסכם שהוא אינו חתום עליו, אך גם העו"ד שלקחתי דאז לא חתום עליו, רק אני והקבלן חתומים עליו ולאחר מכן קיבל תוקף פסק דין.
  ג. לדאוג שהקבלן יסיים את עבודת השיפוץ בדירה שלי?כמובן במסגרת הסכם שהוא חתום עליו.
  אני רוצה לדעת עד כמה אני רשאי לדרוש ולנדנד לעו"ד שייצג את כל הדיירים בעניינים אלו, כי בזמן הפרוייקט הוא שלח אותי להגיש תביעה, לאחר מכן הוא טוען שסיים את תפקידו עם קבלת טופס 4....האמנם?
  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
  מסך מלא השב

  • סמכויות עו"ד
   עו"ד אילן הלוי | 18/07/2018 07:53


   ארז שלום רב!

   אני שמח שאתה עוקב אחר הפורום ותודה על המחמאות.

   תכולת העבודה של עורך הדין אמורה להיות מוגדרת במסגרת ההסכם מולו. אך כבר אומר כי בדר"כ היא אינה כוללת תביעות משפטיות. לכן תבדוק למה הוא מחויב אבל כמעט בוודאות תאלץ לפעול באמצעות עו"ד אחר.

   אני מבין שבהסכם כתוב הסכום הכספי המגיע לך כך שזו תביעה כספית רגילה. יש לך הסכם שקיבל תוקף של פסק דין אצל המפקחת - אותו ניתן לאכוף בהליכי הוצל"פ.

   בכל מקרה רצוי שתפנה לקבלת יעוץ לעו"ד עם כל החומר.

   בברכה, 

   אילן הלוי, עו"ד
   מנהל פורום תמ"א 38

   שד' שאול המלך 8, ת"א
   נייד: 050-5752517; מייל: ilan.halevi@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38