הודעות אחרונות

  • פורום בתי משפט 00:31   13/11/2018 בתיק שהסתיים היתה בקשה שטרם סיום... טרם  הדיון  בתיק  בבית  המשפט  המחוזי  בבאר שבע -  הוגשה ...
  • פורום דיני משפחה 00:24   13/11/2018 משטרה אהלןהילד בן 11 עבר לאחרונה לגור עם אבא שלו. המשמרות שלי והילד בא אלי רק פעם בשבוע... בהסכם גירושי...
  • פורום בחינות לשכה 00:16   13/11/2018 תיקון  בהחזרת ילדים חטופים: ערובה בסעדים זמניים תהיה? בטול החלטה האחרת במעמד צד אחד תהיה? כי בטול ...
  • פורום הסדרת מעמד ואזרחות 23:57   12/11/2018 בקשה לשהות קבועה בישראל שתי שאלות קצרות:יש לי חברה לחיים שאינה יהודיה,אנחנו רוצים להגיש בקשה למשרד הפנים כדי להסדיר את הש...
  • פורום דיני עבודה 22:28   12/11/2018 שאלה על פיצויי פיטורין וסעיף 14 אני בחופשת לידה ושוקלת להתפטר לצורך טיפול בילד לאחר 10 שנות עבודה כשכירה במגזר הפרטי. לא חתמתי על...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

פעילות מזדמנת

  • הודעות שוטפות
  • מיסים עוסק שאלות
    ג | 10/06/2018 12:51

    שלום,רוצה להתחיל עבודה של כחודשיים של מכירת דברים בהיקף של סכומים קטנים,בשביל חודשיים איך צריך בדיוק לדווח לרשות המיסים? לפתוח עוסק פטור רק בשביל חודש-חודשיים או שאפשר דרך אחרת? ואם צריך עוסק פטור-איך פותחים את זה?ומה אני עושה עם הקבלות שאני אתן לאנשים?האם עוסק פטור-פטור מלשלם מס הכנסה ומע"מ??עד איזה סכום נחשב עוסק פטור?
    ושאלה נוספת-אם אחייב מישהו בכ. אשראי יש עמלת מע"מ בנוסף לעמלות אז לא יחייבו אותי על מע"מ בגין רכישה שרכשו אצלי?אודה לתשובה בהקדם תודה מראש!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פעילות מזדמנת
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 14/06/2018 12:26

      שלום רב,
      ציינת שפעילותך תהא מוגבלת לחודשיים- לעניין זה ניתן לבחון אפשרות לפנות למע"מ ולבקש לדווח על עסקת אקראי בעלת אופי מסחרי, עם זאת זה מאד תלוי בהיקף הפעולות שתעשה ככל שתהיינה יותר מכירות, לא יאושר לך לדווח במסגרת זו ותידרש לפתוח תיק כעוסק מורשה/פטור בהתאם לתנאים הקבועים בחוק.  פתיחת תיק במע"מ מתאפשרת הן באופן עצמאי והן על ידי מייצג- במידה ואתה פועל באופן עצמאי-יש לגשת למשרדי מע"מ הקרובים למקום מגוריך, עם תעודת זהות -הפקיד/ה יסייעו לך בכך.

      ככל שהתיק שלך יפתח כעוסק פטור- אתה כן תחוייב על מע"מ ברכישותך- עליו לא תוכל להיזכות במע"מ אלא רק במסגרת ההוצאות שלך בדוח השנתי שתידרש להגיש למס הכנסה.  עם זאת, עצם סיווגך כעוסק פטור, גורר לאי חיוב שלך את לקוחותיך במע"מ.

      לא לשכוח שיש לפתוח במקביל תיק גם במס הכנסה ולהסדיר את החיוב הדרוש בביטוח לאומי.


      בברכה,

      חיה אביסרור - שמעוני, עו"ד (רו"ח)
      מנהלת פורום דיני מיסים

      גרשון ש"ץ 6, ת"א | דרך חיים 4, באר יעקב
      טל: 08-9292444 ; מייל: haya@hastax.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • המשך שאלה..
        ג | 14/06/2018 17:06

        תודה על המענה,עוסק פטור משלם למע''מ ומס הכנסה?עד איזה סכום נחשב כעוסק פטור?ואם עברתי את הסכום מה קורה אז?ובנושא חשבוניות,איך עליי להוציא אותם?ומה לעשות עם העתק של חשבוניות שאותן אתן לאנשים??תודה מראש

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868