הודעות אחרונות

  • פורום פלילי 23:39   24/06/2018 האם ניתן להגיש תביעה נגד המשטרה בעי... המשטרה החליטה לסגור תיק בעילת היעדר ראיות. ברצוני להפוך את ההחלטה לחוסר אשמה. הגשתי ערר אבל הוא נ...
  • פורום דיני חוזים 23:32   24/06/2018 שני חוזים הסותרים זה את זה, מה גובר... שלום, ישנם שני חוזים בעלי אותם הצדדים.הראשון משנת 2009 והשני משנת 2011 כאשר בחוזה הראשון רשום שמס...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 22:51   24/06/2018 טעות סופר שלום רב ,,הגשתי בקשה להעברת זכויות במקרקין במנהל , התברר כי קיימת טעות במספר ת.ז. של המוכר שרשומה...
  • פורום עורכי דין 22:15   24/06/2018 החזר תשלום מס שבח מקופת כינוס הנכס... בתיק כנוס נכסים בהסכמה - מונה כונס נכסים מטעם בית המשפט.שילמתי ישירות לרשות המיסים את שומת מס השב...
  • פורום דיני עבודה 22:03   24/06/2018 צו הירושה לפני חוק הירושה סבי  נפטר ב  1956  על שמו בלבד הייתה רשומה הדירה,עכשיו סבתי נפטרה לאחר  שכתבה...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

סרטוט מפות בלי רשיון

  • הודעות שוטפות
  • עריכת מפת מדידה שלא ע"י מודד מוסמך
    יעקב | 14/11/2017 07:32

    שלום רב,
    סע' 3 בפקודת המדידות אוסר לבצע מפת מדידה למי שאינו מודד מוסמך. בסע' 5 ו 6 יש פירוט האיסור והענישה. האם מי שעושה כן בניגוד לפקודה הנ"ל נחשב זה כעבירה פלילית שיש לערב בה את המשטרה? 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • סרטוט מפות בלי רשיון קישור
      עופר בן אברהם | 14/11/2017 22:20

      1. העיסוק בסרטוט מפות בלא רשיון הוא עבירה פלילית לפי סעיף 3 ו- 6 לפקודת המדידות משנת 1929.
      2. מובן שהקנס, “50 לירות לכל טרנסאקציה", הקבוע בסעיף 6 לפקודה, אינו מעודכן. על כן, אם יורשע אדם בעבירה זו, יהיה הקנס שבית המשפט מוסמך להטיל עליו, נכון לעכשיו, עד 14,400 ש"ח לכל עיסקה, בהתאם לסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין, או עד פי ארבעה מהשכר שקיבל, בהתאם לסעיף 63 לחוק. אולם קיימת כבר הצעת חוק ממשלתית להחליף את הפקודה בחוק חדש, חוק המדידות, ולפיה הקנס על עיסוק בלי רשיון בפעולות שיוחדו למודד מוסמך יהיה כאמור בסעיף 61(א)(4) לחוק העונשין, קרי: עד 226,000 ש"ח, וההתחזות למודד מוסמך דינה יהיה עד שנת מאסר או קנס כאמור (סעיף 23 לחוק המוצע).
      3. אפשר להתלונן על העבירה במשטרה, אבל נראה לי שעדיף להתלונן במשרד הבינוי והשיכון, שכן מיפוי הוא בתחום אחריותו (יש גם טופס תלונה מקוון באתר המשרד; לחץ על “צור קשר” כדי להגיע אליו).


      משרד הבינוי והשיכון

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תגובה והבהרה
        יעקב | 15/11/2017 09:10

        שלום רב,
        תודה על תשובתך המפורטת.
        אין מדובר בשרטוט הנוגע למבנה או תכנון מבנה, אלא בשרטוט שטח חקלאי ציבורי שמעל 1000 דונם. 
        האם זה משנה את התמונה?
        היכן כתוב בדיוק שמדובר בעבירה פלילית? 
        שכן בסע' שציינת אין כתוב זה במפורש. 

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • העיסוק בסרטוט מפות בלי רשיון הוא עבירה פלילית קישור
          עופר בן אברהם | 15/11/2017 12:34

          הפקודה אינה מחריגה שטח חקלאי, אלא קובעת: “לא יעסוק אדם במקצוע המדידה אלא אם כן יש בידו רשיון שניתן עפ"י פקודה זו" (סעיף 3(1)).
          ומשנאמר (בסעיף 6(1)): “כל העוסק או מתימר כעוסק במדידה ואין לו רשיון לכך, יאשם בעבירה ויהא צפוי לקנס...”, הכוונה לעבירה פלילית.
          אני מציע, שתעיין גם בהצעה לחוק החדש; האמור בה, כמובן, עדיין אינו מחייב, אך אפשר ללמוד ולהקיש ממנו על הכוונה להחמיר את העבירה (ראה סעיף 23 לחוק המוצע).


          הצעת החוק

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי