הודעות אחרונות

  • פורום רשלנות רפואית 17:07   25/05/2017 רשלנות בתחום סגר לסתות נכון ורטרקצי... שלום, אני בן 33, בגיל ילדות היו לי 2 חבלות/טראומה לאיזור צד ימין של הפנים 1.חבלת כדור ישירות ...
  • פורום זכויות יוצרים 16:55   25/05/2017 זכויות יוצרים של יצירה שפורסמה בשם ... שלום רב,איך ניתן להוכיח זכויות יוצרים על יצירה שאני מבקשת להוציא בשם עט בהוצאה עצמית, (לא דרך הוצ...
  • פורום תמא 38 16:49   25/05/2017 מס בתמ"א 38.2 שלום.האם חלה חובת תשלום מס במידה ואני מקבל מהיזם בתשלום תוספת מטרים מעבר למה שהיה בדירה שנהרסה.או...
  • פורום לימודי משפטים ומתמחים 16:29   25/05/2017 מחפשת התמחות ל מרץ 2018 אני סטודנטית למשפטים ; מחפשת התמחות אצל עורך דין (ניזיקין, רשלנות רפואית)  לחודש מרץ 2018 ; ...
  • פורום דיני עבודה 15:50   25/05/2017 הודעת פיטורין שלוםהאם מכתב פיטורין שנושא את תאריך הוצאתווכולל את הנוסח הבא, נחשב תקין?לאחר שימוע ושיחות חוזרות ...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

צו הגנה

  • הודעות שוטפות
  • פס"ד הצהרתי - להבהרת מועד פקיעת צו הגנה כקבוע בחוק
    איציק | 19/05/2017 16:40

    1. ביום 1.1.15 ניתן פס"ד צו הגנה בביהמ"ש לע"מ הכולל חיוב המבקש צו הגנה בתשלום שכ"ד לצד המורחק, "עד לבירור תובענת הרכוש של הצד המורחק", תוך השמטת מועד פקיעת צו ההגנה.

    2. עקב אי רישום מועד פקיעה, ההוצל"פ קבע כי תשלום שכ"ד לא מוגבל בזמן וסירב לפנות לביהמ"ש בבקשת הבהרה (סע' 12 לחוק ההוצל"פ).

    3. סע' 5 לחוק למניעת אלימות במשפחה התשנ"א-1991 קובע כי תוקף צו הגנה הוא 3 חודשים.

    4. בפס"ד רע"פ 267/04 אלברט מלייב נ' מדינת ישראל נקבע שכאשר ביהמ"ש לע"מ לא נוקב בתאריך פקיעת צו ההגנה אזי החוק ממלא את החסר והצו נחשב כאילו עומד בתוקפו עד לתאריך הנקוב בחוק, קרי 3 ח' מיום הוצאת הצו.

     5. בסע' 5 לכללי הנציבות מ-1.11.06:"...לצו שלא נקבע בו מועד השלכות מרחיקות לכת. הוא נחזה להיות ללא הגבלה."

    6. בסע' 6 לכללי הנציבות מ-1.11.06: "סוף דבר, משהחליט בית הדין או בית משפט אחר המוסמך לכך, ליתן צו הגנה עליו לקצוב את משך תוקפו של הצו (שלא יעלה על 3 חודשים)..."..." עליו לדאוג ליישום דווקני של הוראות חוק המניעה, התקנות והפסיקה, המשקפות מידתיות..."

    לאור כל האמור, האם יתכן שביהמ"ש רשאי שלא ליתן צו הצהרתי כי תוקף תקופת צו הגנה מוגבל ל- 3 חודשים ???

     תודה !



    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • צו הגנה קישור
      א-ה | 19/05/2017 18:18



      אומנם נקבע בסעיף 5 לחוק הנ"ל שהצו הוא לשלושה חודשים, אבל, סעיף 5 מוסיף וקובע -

      "...בית המשפט רשאי להאריך את תקפו של הצו מפעם לפעם, ובלבד שהתקופה הכוללת לא תעלה על ששה חדשים; ואולם, מנימוקים מיוחדים שיפורטו בהחלטתו, רשאי הוא להאריך את תוקפו של הצו לתקופה כוללת שלא תעלה על שנה אחת וכן, מנימוקים מיוחדים כאמור, רשאי בית המשפט להאריך את תוקפו של צו הגנה לתקופה כוללת שלא תעלה על שנה אחת נוספת."

      מומלץ לכן להתייעץ בנושא המורכב הזה עם המומחים בפורום דיני משפחה, שעוסקים בנושאים הללו כמעט כל יום.

      פורום דיני משפחה

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 03-6001112